Weryfikacja geometrii dłoni jest bardzo wygodną i wiarygodną metodą - dzięki temu znajduje zastosowanie w systemach kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Zalety tego rodzaju weryfikacji zostały uznane i docenione między innymi przez wiele amerykańskich instytucji rządowych i wojskowych. Zasada działania jest prosta. Po umieszczeniu dłoni w komorze urządzenia mierzony jest rozmiar i kształt dłoni - długość, szerokość i grubość czterech palców oraz obszar pomiędzy kostkami palców (kciuk nie jest wykorzystywany). Odbywa się to poprzez oświetlenie dłoni promieniami podczerwonymi i odczytanie obrazu macierzą CCD - tworzony jest trójwymiarowy obraz kształtu dłoni (kilka różnych położeń). Z wyników pomiarów tworzony jest 9-cio bajtowy (maksimum) wzorzec, który zapisywany jest w pamięci razem z kodem ID osoby. Proces weryfikacji użytkownika polega na wprowadzeniu kodu ID oraz porównaniu wzorca dłoni aktualnie analizowanego ze wzorcem umieszczonym w pamięci. Jeżeli wynik porównania jest pozytywny (osoba próbująca dostać się do pomieszczenia jest osobą uprawnioną) efektem jest np. otwarcie drzwi. System potrafi także dostosować się do zmian geometrii dłoni postępujących na skutek np. starzenia lub tycia.
Wiele osób na pewno zastanawia się co będzie jeśli ręka zostanie obcięta i użyta w celu fałszywej weryfikacji. Odpowiedź jest prosta - nic z tego. Już po kilku sekundach od amputacji dłoń traci swoje właściwości, co jest spowodowane głównie odpływem krwi. W niedługim czasie następuje także stężenie pośmiertne co uniemożliwia jej prawidłowe ułożenie na skanerze.
Czytnik geometrii dłoni HandKey II bazując na sprawdzonej technologii rejestruje i weryfikuje kształt dłoni w czasie krótszym od 1 sekundy.

Prawdziwe bezpieczeństwo za rozsądną cenę
Stosunkowo niski koszt urządzenia w porównaniu do innych systemów kontroli dostępu np. bazujących na kartach magnetycznych lub procesorowych. Redukcja do minimum kosztów administrowania systemem poprzez wyeliminowanie konieczności zakupu kart przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa. Wyeliminowanie konieczności noszenia kart i kluczy zwiększa wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Kontrola i monitorowanie drzwi
Konstrukcja HandKey II zapewnia najwyższy stopień niezawodności. Każde urządzenie stanowi kompletny system kontroli dostępu zawierający sterownik rygla, request for exit i monitorowanie alarmu. Wszystkie informacje włącznie z danymi oraz modułem decyzyjnym znajdują się wewnątrz urządzenia. Zabezpiecza to system przed problemami z siecią komputerową i zapewnia nieprzerwane działanie i bezpieczeństwo, nawet gdy połączenie z głównym komputerem sterującym zostanie przerwane.

Cechy HandKey II:

  - Obsługa i monitorowanie drzwi
  - Wejście dla czytników kart magnetycznych
  - Request for exit
  - Wyłącznik alarmowy
  - Pamięć dla 512 użytkowników z możliwością rozszerzenia do 32512
  - Wyjście drukarkowe RS-232
  - Praca jednostanowiskowa lub w sieci
  - Emulacja czytników kart
  - Zintegrowana budowa
  - Montowany na ścianie
  - Wiele pomocniczych wejść i wyjść
  - 62 definiowane strefy czasowe
  - Dostępna wersja zewnętrzna odporna na warunki atmosferyczne
  - Opcjonalny modem lub moduł do sieci Ethernet

System może się składać z jednego urządzenia lub też setki czytników mogą ze sobą współpracować w sieci. Opcja emulacji czytników kart ułatwia integrację z już istniejącymi systemami zabezpieczeń i kontroli dostępu. Bogaty wybór opcji komunikacyjnych jak modem czy Ethernet pozwala na zbudowanie systemu w pełni dostosowanego do Państwa potrzeb. Poł ączenie czytników w sieć przy pomocy oprogramowania HandNet dla Windows umozliwia kontrolowanie praktycznie nieograniczonej liczby czytników oraz użytkowników. Wszystkie zdarzenia mogą być monitorowane w czasie rzeczywistym poprzez komputer sterujący.
 

DANE TECHNICZNE

 

 

Symbol

 

HK-2

Wymiary

 

22.3 cm - szerokość
29.6 cm - wysokość
21.7 cm - długość

Waga

 

2.7 kg

Czas weryfikacji

 

Poniżej 1 sekundy

Wielkość pliku

 

9 bajtów

Zasilanie

 

12-24 VDC

Podtrzymanie pamięci

 

Do 5 lat przy standardowej baterii litowej

Długość kodu PIN

 

Od 1 do 10 cyfr z klawiatury lub dodatkowego czytnika kart

Pamięć zdarzeń

 

5187 zdarzeń

Komunikacja

 

RS-485 (4 i 2 przewodowe)
RS-232 Serial Printer Support lub sieć lokalna

Szybkość transmisji

 

300 - 14.4K bps

Pojemność pamięci

 

512 użytkowników standardowo, rozszerzane do 32,512

Kontrola drzwi

 

Wyjście zasilania rygla zamka 0-24VDC, 100mA max.
Monitorowanie - Czujnik otwarcia pokrywy i otwarcia drzwi, dwa wejścia dodatkowe
Trzy wyjścia dodatkowe 0-24VDC, 100mA max.
Request for Exit - Wyłącznik lub klawiatura (KP-104)

Wejścia

 

Proximity, Wiegand, czytniki kart magnetycznych lub kodu kreskowego

Emulacja innych czytników

 

Wiegand, karty magnetyczne lub kody kreskowe

Kod alarmowy

 

Jednocyfrowy, definiowany przez użytkownika

Strefy czasowe

 

62 strefy definiowane przez użytkownika. Nielimitowane definiowanie dni wolnych.

cassini s.c.   e-mail: